У Ніжинській центральній бібліотеці відкрита виставка майстрині казкових персонажів Ірини Гузь.
У кожному дорослому живе дитина. Вчитель трудового навчання загальноосвітньої школи №6 Ірина Володимирівна Гузь переконалася в цьому, коли почала в`язати іграшки. А почалося все з кумедного кота з ковбасою, якого вона побачила «наживо» (є такий персонаж в Інтернеті). І вирішила спробувати сама зв`язати іграшку. Як у неї вийшло, оцініть самі, завітавши на абонемент Ніжинської міської центральної бібліотеки. Тут розгорнута її виставка-захоплення «Таємниця чарівної нитки». Ми вперше демонструємо іграшки, зв`язані гачком. Вони довговічні, оригінальні, милі. Ірина Гузь створила цілий казковий світ. ЇЇ персонажі − з українських народних казок, легко пізнавані. Ось Коза-дереза, Івасик Телесик, Курка Ряба, хатка Баби Яги на курячих ніжках серед дерев, на даху відпочиває чорний кіт. Недалеко-власниця «нерухомості» Баба Яга, мабуть, із сестрою. Згадується віршик:
- У бабусі у Яги
Кістка є замість ноги.
На пташиних лапках хата,
На припічку кіт пихатий.
Хтось живе й у хатці-мухоморі.
Люди чекають на казку. А хтось її робить власноруч. Кажуть, що людина має два світи:той, який створив її, і світ, що створила вона сама.
Улюблених казкових героїв зробити не складно. Для виготовлення іграшок знадобляться залишки ниток, гачок. Почніть з двох петель. І в`яжіть стовпчики без накиду.
− Кожна деталь в`яжеться по колу, — розповідає Ірина Володимирівна. -Треба тільки чітко уявити, кого ви збираєтесь зробити. Кожну деталь вив`язують окремо. Потім пришивають.
Для в`язання іграшок гачком схеми і описи особливо не потрібні. Хоч в інтернеті їх до волі. Створювати іграшки потрібно з гарним настроєм, щоб вони несли позитив. Радість дарує сам творчий процес. В`язані персонажі вирізняються незвичністю, внутрішнім теплом. Вони-рідні, свої, на відміну від китайських іграшок, що заполонили наші ринки. Навіть по одній схемі ви не отримаєте двох однакових персонажів. Кожен має свій характер.
Є на виставці і картини, зв`язані гачком, з аплікацією. На одній плавають мешканці підводного світу, на іншій − відпочивають на стільниках бджоли. Всі експонати створюють атмосферу домашнього затишку. Користувачі абонементу Ніжинської міської центральної бібліотеки з цікавістю розглядають деталі виробів педагога Ірина Гузь. Питають, чи не продаються вони? Діти беруть до рук, притискають до грудей, демонструючи батькам. Іграшки ручної роботи набувають зараз популярності. Серед них – і ляльки-мотанки. Сьогодні існують навіть клуби любителів в`язаних іграшок.
Можна й самим спробувати їх зробити. Все, що для цього потрібно, це творча уява й умілі руки. Отже, казка зачекалась і на вас.
Наталія СТАРІНКО, м. Ніжин